Sali Berisha shpallet “non grata” nga SHBA

Ish-kryeministri, Sali Berisha është shpallur “non grata” nga SHBA. Lajmi është bërë i ditur ditën e sotme nga Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Antony Blinken.

“Aktet korruptive të ish-Presidentit Sali Berisha minojnë demokracinë në Shqipëri. Unë publikisht bëj me dije se Berishës dhe anëtarëve të familjes së tij iu ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara. Ne mbetemi bashkë kundër korrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, shkruan Blinken.

Lajmi është shpërndarë gjithashtu në Twitter nga ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim./Opinion.al

https://www.linksmanagement.com/get-a-free-seo-report/?ref=referral&ref_type=direct&ref_id=bqkvz69prpzutg4q&ref_item=11

Related posts