Shpejtim Bulliqi sot merr detyrën e kryetarit të Podujevës

Shpejtim Bulliqi gjatë ditës së sotme do të betohet si kryetar i Komunës së Podujevës.

Fituesi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme do të merr zyrtarisht postin e të parit të komunës, shkruan Indeksonline.

Kryesuesi i Kuvendit të Podujevës, ka thirrur për sot mbledhje solemne prej orës 10:00, ku në rend të ditës janë betimi i kryetari të zgjedhur Shpejtim Bulliqi dhe më pas edhe fjalimi i tij i parë në këtë pozitë para asamblistëve të Podujevës.

Kujtojmë se Bulliqi i cili ishte kandidat i Vetëvendosjes, fitoi zgjedhjet e 29 nëntorit në Podujevë, duke e rrëzuar nga pushteti 20 vjeçar LDK-në. /IndeksOnline/

Related posts

Leave a Comment

I accept that my given data and my IP address is sent to a server in the USA only for the purpose of spam prevention through the Akismet program.More information on Akismet and GDPR.