Sondazhi i fundit nga Riinvest: LVV do të ketë 54.1%, pasohet nga PDK me 14.9%, LDK me 10.33%, AAK 6.4% dhe Nisma nuk futet fare në Kuvend

Sapo u publikua një sondazh në RTV Dukagjini ku e nxjerr Lëvizjen Vetëvendosje fituese të zgjedhjeve të 14 shkurtit të këtij viti. Sondazhi u realizua nga “Riinvest”, ku sipas asaj mostre LVV do të ketë 54.1% të votave në total në këto zgjedhje.

Pas VV-së renditet PDK me 14.9%, LDK me 10.33%, AAK me 6.4%, Lista Serbe me 5.0%, ndërkaq Partia Nisma nuk arrin ta kalon pragun zgjedhor duke mos ja mundësuar hyrjen në parlament.

Related posts