Sonte luhet ndeshja Kosovë Suedi

Sonte me fillim në ora 20:45, dardanët fillojnë rrugëtimin drejt botërorit Katar 2022.

Ndeshja zhvillohet Kosovë-Suedi, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Mediumi i njohur suedez, “Aftonbladet” ka publikuar formacionin e mundshëm të Kombëtares së Suedisë përballë Kosovës.

Sipas këtij mediumi, Zlatan Ibrahimovic dhe Alexander Isak do jenë në krye të sulmit, teksa Dejan Kulusevski do të nis ndeshjen nga stoli.

Kristoffer Nordfeldt; Mikael Lustig, Victor Nilsson Lindelof, Filip Helander, Ludwig Augustinsson; Viktor Claesson, Kristoffer Olsson, Sebastian Larsson, Emil Forsberg; Zlatan Ibrahimovic, Alexander Isak.

Related posts