Sot në Kosovë mot me diell / deri në 17 gradë celsius

Edhe sot parashikohet mot i mirë e me diell. Maksimalja e kësaj dite thuhet se do të jetë deri në 17 gradë celsius. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull të radiacionit, ndërsa në viset e larta parashihen ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindja. Kushtet biometeorologjike në viset e ulëta nuk parashihen të jenë të mira për shkak të presionit të lartë dhe ndotësve të ajrit të cilët do të mbesin në shtresa të ulëta të Troposferës.

Related posts