Takimi Kokë me Kokë, Kurti – Merkel në orën 15:30

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të ketë një takim kokë më kokë me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Kujtojmë se konferenca është planifikuar për ora 14:30 ndërsa takimi i Kurtit me Merkel pritet të nisë rreth orës 15:30.

Paraprakisht Merkel është duke zhvilluar një takim me të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor.

Pas takimit Kurti pritet të ketë adresim për media rreth orës 16:15, konfirmon zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, kështu njofton Kosovapress dhe Klankosova.tv.

Related posts