Zemaj: Vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka konfirmuar se vaksinat kundër COVID-19 vijnë në muajin shkurt.

Zemaj në RTK ka thënë se kontigjenti i parë i vaksinave antiCovid në Kosovë do të vijnë në muajin shkurt.

Tutje ministri Zemaj ka thënë se kosovarët duhet të kenë durim, besim dhe angazhim përmanent në frontin e përbashkët kundër pandemisë COVID-19.

“Sapo me erdhi emaili zyrtar se kontigjenti i parë i vaksinave do të vijnë në muajin shkurt. Ky është lajm i jashtëzakonshëm për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Zemaj.

Related posts