Zyrtare: ndryshon lokacioni ku luhet ndeshja mes Atletico Madrid– Chelsea

Është njoftuar se ndeshja për Champions League midis Atletico Madridit dhe Chelseat nuk do të zhvillohet në Spanjë, por në një vend neutral.

Sot, UEFA u ka dhënë lajmin dy skuadrave në fjalë, se ndeshja e parë më 23 shkurt nuk do të luhet në stadiumin e Atleticos, por në “Arena National” në Bukuresht të Rumanisë.

Pra nuk ndryshon data e ndeshjes por vetëm vendi.

Ndërsa, takimi i dytë që luhet më 17 mars, do të zhvillohet në stadiumin e “Stamford Bridge”.

Related posts